Prawie wszyscy nasi bezdomni goście podczas epidemii pozostają zakwaterowani w hotelach w różnych częściach Londynu.

3 czerwca otworzyliśmy nasz ośrodek po raz pierwszy od marca, przyjmując podopiecznych na omówione spotkania w środy i piątki.  Indywidualne sesje z pracownikami odbywały się w pomieszczeniu biurowym, sali głownej oraz kościelnej, z zachowaniem wytycznych dotyczących dystansu społecznego.

Posiadamy zaopatrzenie 500 maseczek oraz 50 osłon twarzy i chociaż trudno w tym momencie o zakup odzieży ochronnej, na chwilę obecną mamy jej wystarczającą ilość.

Jeden z naszych wspaniałych wolontariuszy służył pomocą przy dezynfekcji powierzchni, wydawaniu zapakowanego lunchu, oraz z piątek – kawy i herbaty. Przyjęliśmy 15 osób w środę i 12 w piątek.

Musieliśmy być bardzo elastyczni w obsługiwaniu klientów, ponieważ niektórzy podopieczni nie pojawili się na umówione spotkania, natomiast inni potrzebowali natychmiastowej pomocy w zajęciu się sprawami, które wynikły po otwarciu wydanej korespondencji.

Nasz ośrodek pozostaje otwarty w każdą środę i piątek wyłącznie na umówione, indywidualne spotkania i będziemy kontynuować taki sposób funkcjonowania, stosując się do wytycznych rządu.

Ponieważ komputery w bibliotekach publicznych oraz urzędach pracy pozostają obecnie niedostępne, będziemy umożliwiać u nas korzystanie z laptopów podłączonych do internetu.

Aby umówić spotkanie z pracownikiem, prosimy dzwonić pod numer 07843 280 419. Aby rozmawiać w języku polskim, zadzwoń pod 07503815819.